Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil Eski Sohbet Siteleri - Sohbet Mekanı - Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil

Eski Sohbet Siteleri

Eski Sohbet Siteleri

SuGaRBoY     26-10-19     Bedava Sohbet, Chat, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri     Eski Sohbet Siteleri     737 Defa Okundu

Eski Sohbet Siteleri

Ne varsa eskilerde vardır demişler. Ne de doğru bir cümle. Çünkü her sonuç tam da buna çıkıyor. Eski sohbet siteleri de buna dahil elbette.

Yeni Sohbet Siteleri, ilerleyen teknoloji ve gelişen toplum algısına ayak uyduran cinsten. Sohbet odaları çeşit çeşit, ulaşımı daha pratik ve daha eğlenceli durumda. Peki ya Eski Sohbet Siteleri nasıldı? Eski zamanda yani 90 lar ve 2bin başlangıcı zamanlarda sohbet nasıldı o zaman yaşayanlara sormak gerek elbet. O zamanın şartları ve imkanları bu zaman ile aynı olmadığından elbette farklılıklar ve değişiklikler vardır. Peki bu kalite noktasında da böyle midir dersiniz?

Eskiden Sohbet Siteleri yabancı kaynakliydi ve genelde şirket bazlı idi. Sohbet sunucularinin cogu ilk zamanlar buyuk sunucuları, kullanıcı sayıları çok fazlaydıı. Irc tüm dünyaya yayilmis kullanicisi oldukca fazlaydı. Şuan da irc fazla rağbet görmüyorsa bunun sebebi snapchat, Tiktok, Facebook, instagram gibi daha yeni nesile uyan uygulamalardır elbette. Sunucular 10000 – 15000 usere ulasiyordu. Kalabalik ve cok uluslu bir cok sunucu vardı. Bunlara örnek vermek gerekirse Undernet, dalnet başı çekenler.

Nostalji Sohbet Siteleri

Eski Sohbet Siteleri içinde bugunki gibi oper olmak kolay değildi. Sansliysan kanalda op olmak bile büyük beceriydi. Bir admin ile konuşmak yürek isterdi. Kalite ve seviye üst yönetimde mevcuttu. Lakayıtlık ya da cıvıklık yok denecek kadar azdı. Zamanla Türk şirketleride irc sunucusu kurdular. Bunlara örnek vermek gerekirse Superonline, ttnet, showtvnet, Mynet gibi. Böyle böyle sohbet siteleri gelişerek çoğaldı ve yenilendi. Tam sohbet edebileceğimiz çeşit çeşit chat ortamları mevcut hale geldi.

Nostalji sohbet etmek, eskileri tadan chat tutkunları için elbette olmazsa olmaz. Keyifli sohbet dendiğinde ah o eskiler cümlesi de çıkıyor ağızdan. Eskiden sanal böyle miydi diyenlerden tutun da eskiden adminler böyle genelde konuşur muydu diyenlere kadar, eskiye özlem hep vardır. Eski chat ortamları içinde olanlar her daim yeniyi eskiye kıyaslarlar. Bu böyle geldi, böyle de devam edecek. Ama hakkını yemeyelim yeni mobil bedava chat ortamları da gayet güzel ilerliyor.

Gönülden Sohbet edebileceğimiz bir çok sohbet sunucusu içerisinden elbette kadrosu ile kalitesini her daim ortaya koyan www.sohbetmekani.net olarak, sizlere eski sohbet siteleri tadında sohbetler yaşatacağız. Buyurmaz mısınız?
Saygılarımla…

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
  • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
    Sitemap
    Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
  •  
    error: Emeğe Saygı!!! By: LsD