Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil Sohbet Etme Sanatı - Sohbet Mekanı - Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil

Sohbet Etme Sanatı

Sohbet Etme Sanatı

SuGaRBoY     08-12-19     Bedava Sohbet, Chat, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri     Sohbet Etme Sanatı     519 Defa Okundu

Sohbet Etme Sanatı

Sanal ve real ortamların vazgeçilmezi sohbet platformlarında sohbet ederken ne kadar doğru edebiliyoruz. Sohbet etme sanatı üzerine hasbihal edelim sizlerle.

Güzel Türkçemizi yerinde ve güzel kullanmak her Türk vatandaşının asli görevidir. Peki bunu kaçımız ne kadar yapabiliyoruz? Konuşmaya dayalı sohbetlerde yani yüzyüze ve sesli sohbetler dediğimiz sohbetlerde dilbilgisi kuralları çok göze batmaz. Bir Sohbet etme sanatı çok da aranmaz. Bu tarz karşılıklı muhabbet ortamlarında asılolan kişinin jest mimik ve bahsini ettiği konu, aynı zamanda hitabetidir. Akıcı bir konuşmaya sahip, teklemeyen insanlar ile sohbet etmek her zaman daha keyifli ve eğlencelidir.

Yüzyüze sohbet edildiğinde karşıdaki insan konuşması ve mimikleri ile sizi alıp götürüyor, kendine hayran bırakıyor ise bu konuda ustalaşmış demektir. Konuşurken teklemeden, aralara ıııı ıııı kelimeciklerini eklemeden akıcı bir şekilde yapılan sohbet, istenen ve olması gereken sohbettir. Kulağa hoş gelen ses tonu her zaman güzel sohbetin zeminini de oluşturur. Kim ne derse desin şu bir gerçektir, ses tonu güzel olma insanlarla sohbet etmek çok daha keyif verir insana.

Sanal Ortamlarda Sohbet

Karşılıklı Sohbet ederken hal böyle iken işin bir de Sanal boyutu vardır. Sanal Sohbet Ortamları içerisinde Sohbet etme sanatı fazlası ile dikkat çeken bir husustur. Zira yazılı sohbetin yapıldığı bu yerlerde dil bilgisi kuralı en önemli ayraç oluyor. Bazı sohbet kullanıcıları, sanal ortamlar içinde konuşurken dil bilgisine fazlası ile dikkat eder. Soru eklerinin ayrılması, iyelik eklerinin ayrılması gibi konulara dikkat eder, kelimelerin doğru yazılmadığı hususunda da özenlidir ve kendisi gibi dikkat eden insanlar ile sohbet etmeyi tercih ederler.

Maalesef günümüz yazılı sohbetleri içerisinde Türkçe katli yaşanıyor. Kelimeler kısaltılarak yazılıp sesli harfler büyük bir kusur işlemişçesine yutuluyor. Sohbet etme sanatı değil, kelime katliamı yaşanıyor denebilir. Nbr, ii sndn nbr, ok, tnks gibi gibi kelimeler Türkçe imişçesine yaygınlaşmış ve maalesef sohbet ortamlarının vazgeçilmezi olmuştur. Daha önce de bahsettiğim bir hocamın dediği gibi Türkçe konuşacak isek Türk’çe konuşmalıyız…

Sohbet Etme Sanatı nasıl olabilir ki diye düşünenlerden iseniz, wWw.SohbetMekani.Net ve wWw.Sohbet34.Net ailesi olarak bunu yerinde sizlere anlatmak isteriz. Gelin ve güzel Türkçe mizin güzellikleri ile keyifli sohbetler edelim.
Saygılarımla…

Sohbet Etme Sanatı

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
  • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
    Sitemap
    Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
  •  
    error: Emeğe Saygı!!! By: LsD