Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil Sağlıklı Sohbet - Sohbet Mekanı - Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil

Sağlıklı Sohbet

Sağlıklı Sohbet

SuGaRBoY     20-01-20     Bedava Sohbet, Chat, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri     Sağlıklı Sohbet     414 Defa Okundu

Sağlıklı Sohbet

Sağlığın kıymetini hasta iken bilen bizler için gelsin Sağlıklı Sohbet makalesi.

Ellerine sağlık, Allah sağlık sıhhat versin, Allah şifalar versin gibi dualar ne de güzel ve anlamlıdır değil mi? Zira mevsim kış. Hastalıkların misli ile kol gezdiği dönem. Hele de meşhur salgın var cümlesi de türedi ise vay halimize. Hastalık vuku bulup bedeni derbeder edip halsiz bırakınca insan daha iyi anlıyor sağlığının kıymetini. Sağlıklı Sohbet etmek için sağlıklı olmak gerekir belki de ama bir şeyin kıymeti o yokken daha iyi anlaşıldığı için şuan bu sohbeti hasta sohbet şeklinde düşünmek gerekir. Peki korunma yolları var mıdır? Sağlıklı bireyler olabilmek için hastalıklardan nasıl korunabiliriz? Bir çok metodu var elbette ben sizlere kendi uyguladığım, bir çok zaman koruduğuna inandığım metotları anlatayım.

Gripten Korunma Yolları

Sağlıklı sohbet konusuna başlarken öncelikle en çok rastgeldiğimiz hastalıktan korunmayı öğrenmek gerekir. Soğuk algınlığı, grip. Her yıl şekil değiştirip bizi hasta etmeyi başaran bu virüslerden korunmak için neler yapabiliriz diye doktorlarla sohbet ettik. Herkesin söylediği ana konu el temizliği. Ellerinizden geçen mikrobun hastalığın haddi hesabı yok çünkü. Sürekli elleri yıkamak ve temiz tutmak gerekiyor. Hapşurduğumuzda da avuç içi ile değil kolumuz ile yayılmasını önlemeliyiz ya da bir peçete ile. Halsizlik ve burun akıntı başladı. Hemen önlem almalıyız. Öncelikle kendimizi sıkı tutmamız gerekir. Yani boynumuzu ayaklarımızı kalın kalın örtüp soğuktan korunmalıyız. Nane limon, ıhlamur, limonlu çay gibi boğazı ve kendimizi sıcak yutacak yararlı içecekleri tüketmeliyiz. Zencefil bal limon karışımı çok yararlı ve rahatlatıcı oluyor bu dönemde.

Ballı soğan

Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Tabii Sağlıklı Sohbet demişken olmazsa olmaz öksürüğü de ele almak gerekir. Özellikle balgamlı öksürükler için bir adet soğanı başından altına kadar minik bir şekilde delin. Yani delik açın. Bir bardağa oturtun o soğanı ve delik yerinden yavaş yavaş balı akıtın. O bal soğanın içerisinden suyunu ala ala aşağıya akacaktır. O akan karışımı için sizi rahatlattığını göreceksiniz. Bunlar da fayda vermiyor ve git gide kendinizi kötü hissediyor iseniz durmayın ve doktor yolunu tutun. İlaç tedavisi ile çabucak atlatırsınız umarım.

wWw.SohbetMekani.Net ve wWw.Sohbet34.Net ailesi olarak sohbet odaları içerisindeki kaliteli mekanımızda sizleri sağlıcakla sohbetler etmeye bekleriz. Sağlıklı sohbet edip sağlıklı günler geçirmeniz duası ile.

Saygılarımla…

Çılgın Sohbet

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
  • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
    Sitemap
    Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
  •  
    error: Emeğe Saygı!!! By: LsD