Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil Nickserv Set Komutları - Sohbet Mekanı - Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil

Nickserv Set Komutları

Nickserv Set Komutları

SuGaRBoY     04-11-19     Bedava Sohbet, Chat, Genel, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri     Nickserv Set Komutları     573 Defa Okundu

Nickserv Set Komutları

Sohbet siteleri içerisinde sohbet ederken, nickinize ait ayarlamaları da yapabilirsiniz. Bunun için nickserv set komutları sizlere yardımcı olacaktır.
Nickserv komutları konusunda, nickserve ait komutlardan başlıca bahsetmiştik. Bildiğiniz üzere nickserv, nick ile alakalı olan bir servistir. Nickserv set ile de nickimize ait olan özelliklerde değişiklikler yapabilir, nick ayarları yapabiliriz. Başlıca nickserv set komutları şunlardır;

 • Set password komutu ile nick şifremizi değiştirebiliriz. /ns set password yenişifre
 • Set language komutu ile servislerin bize hangi dil ile hitap edeceğini seçebiliriz. /ns set language numara Numara kısmını /ns help set language komutu ile istediğimiz dil numarası şeklinde yazabiliriz.
 • Set url ve set email komutu ile nick infomuza bir İnternet adresi ya da email adresi ekleyebiliriz. /ns set url adres/ns set email mailadresi
 • Set kill komutları ile nickimizin şifresini girme süresini belirleyebiliriz. /ns set kill on komutu ile nick şifresi girme süremiz 1 dakika olur. /ns set kill quick komutu ile nick şifresi girme süremiz 20 saniye olur. /ns set kill off komutu ile de nick şifresi girmek için herhangi bir süre sınırı olmaz. Kill off komutunu tavsiye etmem çünkü herkangi biri çok rahat bir şekilde nickinize girebilir bu komut ile.
 • Set private komutu ile nick info muzu gizleyebiliriz. /ns set private on
 • Set hide komutu ide nick infomuzdaki bazı bilgileri gizleyebiliriz. Email adresini gizlemek için; /ns set hide email on, çıkış mesajını gizlemek için /ns set hide quit on, kullanıcı maskesini gizlemek için ise /ns set hide usermask on komutu kullanılır.
 • Set mainnick komutu ile ana nickinizi değiştirebilirsiniz. /ns set mainnick nick

Nickserv set komutları genel itibari ile bu şekildedir. Daha ayrıntılı ve pratik irc komutları için irc kullanıcı komutları adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederim. Bu komutlar sadece nickserv servisine ait olup, sizlere gerekli yardımı sağlayacaktır. Farklı soru ve sorunlarınızda ise sohbet mekanı içerisinde bulunan #help ya da #operhelp kanallarından yardım talep edebilirsiniz.

Tam sohbet edip muhabbet etmek ister iseniz, seviyeli sohbet mekanı olan sunucumuz ile sizlerin hizöetindeyiz. wWw.SohbetMekani.Net ve wWw.Sohbet34.Net ailesi olarak, sizleri keyifli sohbet etmeye bekliyoruz.

Saygılarımla…

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
 • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
  Sitemap
  Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
 •  
  error: Emeğe Saygı!!! By: LsD