Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil Matrak Sohbet - Sohbet Mekanı - Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil

Matrak Sohbet

Matrak Sohbet

SuGaRBoY     09-02-20     Bedava Sohbet, Chat, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri     Matrak Sohbet     451 Defa Okundu

Matrak Sohbet

Matrak sohbet edelim mi bugün? Gırgır, şamata ve daha neler neler. Peki matrak ne manaya gelmektedir?

Matrak kelimesinin bir çok insan ne manaya geldiğini bilmez. Günümüzdeki kullanımı ile matrak eğlenceli, Neşeli, şakacı insanlara verilen bir lakap olmuş durumda. Ne matrak insan yahu deriz mesela. Kişi şakacı ve sizleri eğlendiriyor ise ilk olarak bu kalıp kullanılır o insan için. Matrakchat denince de eğlencenin dibine vurduğumuz, keyifli, şakalar la dolu geyik sohbetler gelir akla. Fakat matrak kelimesinin çok başka anlamları da vardır. Mesela kalın sopa, değnek manalarına da gelir bu kavram. Osmanlı dönemine gidersek, matrak özellikle askeri alanda oynanan bir oyundur. Adına matrak denilen özel sopalar ve yine bu oyun için özel olarak hazırlanmış yastıklar ile oynanan askeri bir oyunmuş. Bir de Matrakçı Nasuh var tabii. Hattat, savaşçı, matematik dehası, minyatür ustası olan Osmanlı’nın sanatçısı, bu matrak oyununu ustaca oynarmış. Hatta rivayetler göre bu oyunu, başka oyunlardan esinlenerek onun bulduğu da söyleniyor. Eğlenceli komik şakacı alaycı manalarının yanında bir de bu anlamları vardır matrak kelimesinin.

Matrak Oyunu

Matrak Sohbet Odaları

Matrak eğlenceli sohbet edeceğiniz, keyifli ve geyik merkezleri niteliğinde olan Matrak Sohbet Siteleri vardır. Buralara yorucu ve boğucu yaşamdan sıkılan her insan girerek vakitlerini daha keyifli ve eğlenceli geçirirler. Matrak chat yaparken, her meseleyi şakaya vurmak yerinde, seviyeyi elden bırakmadan yerine göre ciddi olarak eğlenmek gerekir. Şaka yapayım derken bir başkasına zarar veriyor isek o Matrak Sohbet olmaz ahmak sohbet olur artık. Amaç ne olursa olsun, eğlenirken de, Ciddi bir konuda sohbet ederken de saygı ve seviyeyi elden bırakmamalı, kaliteyi bozmamalıyız. Özellikle elit Sohbet, Kaliteli Sohbet ve seviyeli sohbet kavramlarını düstur edinen sohbet siteleri bu konuda ortamı geren ve aykırı davranan insanları uyararak refah düzeyi tekrar sağlarlar. Şaka yaparken dahi edep çizgisinden ayrılmamak, ağızdan çıkanı iki üç kere düşünmek düstur edindiğimiz bir hal olmalı. Matrak muhabbet sohbet  ederken de bunlara dikkat etmeliyiz.

MatrakSohbet etmenin en doğru ve seviyeli mekanı wWw.SohbetMekani.Net ve wWw.Sohbet34.Net adresleri, sizleri en güzel sohbetleri etmeye beklemektedir.

Saygılarımla…

Matrak Sohbet

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
  • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
    Sitemap
    Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
  •  
    error: Emeğe Saygı!!! By: LsD