Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil İnsana Dair - Sohbet Mekanı - Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil

İnsana Dair

İnsana Dair

SuGaRBoY     17-05-20     Genel, Sohbet     İnsana Dair     494 Defa Okundu

İnsana Dair

Yaratılmışların üstünü, en şereflisi, zeka sahibi, kainatın hülasası insan…

Kalp, beyin ve daha nice organı ile kompleks bir yapıya sahip olan insan sadece bedenen değil, ruhen de kompleks ve içinden çıkılamaz bir yapıya sahiptir. Nitekim bu hususta araştırmalar yapmak, insanın iç dünyasını çözmek ve ruhuna dokunmak adına çıkan bir bilim dalı dahi var. Beynin kalbin ve diğer muazzam yaratılmış organların çalışması, stili ve işleyişi bilimin muazzam gelişimi ile aşikar hale gelmiştir.

Her organ içerisindeki milyarlarca hücrenin, damarların, kan ve taşıyıcılarının daha nicesinin görev ve işleyişi bir çok alet edavat ile takip edilir, gözle görülür hale gelmiştir. Tıbbi anlamda insan, mesafelerce yol kat etmiş ve bir çok yeni bulgu ve bilgilere hala ulaşma yolunda ilerlemektedir. İnsan anatomisinin bu kompleks ve muazzam yaratılışı çözüldükçe, bir çok bedeni hastalıklara da çareler bulunmuştur. Bizi diğer canlılardan ayıran düşünme akletme duygusu ile, daha bir çok güzel işlere adımlar atılmıştır. Gelin görün ki insan beyni ile kalbi arasındaki bağı çözebilmek pek mümkün olamıyor.

İnsana Dair

İnsana Dair

İnsan Üstüne Sohbet

Bedeni bir kenara bırakalım insandan insana bu kadar mı değişir diyebileceğimiz zihin yapısı, davranışlar ve ruh…
Her insan bambaşka yaratılmıştır. Fıtri olan haller dışında çevre faktörü ile gelişen ve sonradan benliğe katılan bir çok davranış sahibidir insan. Psikoloji dediğimiz, insanın ruh beyin ve kalp üçgeni arasında kalan bilim dalı, insana dair bir çok araştırmalar deneyler yapmıştır. Her insan şahsına münhasır, kendisine özeldir. Kalp ve beyin ilişkisi de öyle. Kalp beyin ve ruh üçlüsüne en iyi gelen şey ise sevgidir. Sevmek halinde de insanlar birbirinden ayrılır. Sevmenin miktarı, oluşu, gelişi ve daha nicesi de yine kişiye has gelişir. Tek değişmeyen şey, emsalsizliğidir. Sevmek ve sevilmek ikilisi verilen en güzel duygulardan ikisidir. Seven insanın beyin ve kalp fonksiyonları stabil bir insana göre daha bir başka çalışır. Bilim böyle diyor lakin bilimin çözemeyeceği, hatta sevilenin dahi farkedemeyeceği kadar derinlikler vardır. Bunu ise sadece seven bilip yaşar. “O Allah ki, seni (yoktan) yarattı, düzenledi, ölçülü bir biçim verdi” diyor Kuran`da. Her anlamı ile ölçü halinde olan insan, zihne inildiğinde ise bambaşka yapılarda oluyor.

Bu kadar farklı insanı bir arada nasıl bulabiliriz ki diyenler için de chat siteleri tam da bunun için var derim. Sohbet siteleri içerisinde sohbet muhabbet ederken insanın her haline denk gelmeniz mümkün. Umarım saf ve berraklığını koruyabilen, tehlikesiz ve dürüst insanlara denk gelebilirsiniz…

İnsana Dair

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
  • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
    Sitemap
    Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
  •  
    error: Emeğe Saygı!!! By: LsD