Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil Emekçinin Bayramı 1Mayis - Sohbet Mekanı - Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil

Emekçinin Bayramı 1Mayis

Emekçinin Bayramı 1Mayis

SuGaRBoY     01-05-22     Genel     Emekçinin Bayramı 1Mayis     281 Defa Okundu

Emekçinin bayramı 1Mayis ı kutluyoruz..

Her ne kadar sohbet sitesi anlayışında olsak da emekçinin işçinin alın terini saygıyla kutlarken sitemiz üzerinde emek sarfeden çalışan tüm görevi dostlarımızın 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramını kutluyoruz.

Emekçinin Bayramı 1 mayıs

Dünya üzerinde her sene kutlanmış olan bu bayram neden ve niçin ilan edildi? Bu konu hakkında bir çok söylentiler yer almaktadır. Bildiğimiz kadarı ile sizlere biraz bu konu hakkında bilgi vermek istiyorum.

Emeğin bayramı olarak bilinen 1 Mayıs da ne oldu? Emekçinin Bayramı 1 Mayıs nedir?

1Mayıs Nedir? Neden Kutlanır?

1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı, ülkemizde ve Dünyada Emek ve Dayanışma Günü adı ile her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli mesajlar, sosyal içerikli eylemler ile kutlanacak.

ABD’de işçilerin, günlük çalışma sürelerinin 8 saate indirilmesi için 1884’te başlattığı mücadeleyle ortaya çıkan 1 Mayıs, 1886’da başlatılan kitlesel grevlerle yaygınlaşarak küresel nitelik kazanmış ve tüm ülkelerde kutlanmaya başlamıştı.

Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatının 1889 Paris Kongresi’nde yılda bir günün, dayanışmaları amacıyla işçilerin ortak bayramı ilan edilmesi kararlaştırıldı. Amerikalı sendikacıların önerisi üzerine o gün ”1 Mayıs” olarak belirlendi.

Birçok ülkede 1 Mayıs, “Emek Bayramı”, “İşçi Bayramı” ve “1 Mayıs Bayramı” adıyla resmi tatil olarak kutlanmaya başladı.

1Mayıs Özel Resimli Mesajları

Emekçinin emeğin bayramı olarak bilinen 1 mayısı gelin hep birlikte resim içerikli mesajlar ile kutlayalım.

Emekçinin Bayramı 1mayıs

Emekçinin Bayramı 1 mayıs

Emekçinin Bayramı 1 mayıs

Ünlülerin 1 mayıs Mesajları

Cüneyt Arkın

“İşçinin, emekçinin bayramı 1 Mayıs kutlu olsun.”

 

Mert Fırat

“Emeğin sömürülmediği, kadın-erkek emeğinin eş değer olduğu, hukukun adaletin güvencesi olduğu, dayanışmayı çoğalttığımız 1 Mayıs’lara…”

 

İbrahim Tatlıses

“Hikayemin en başında bende bir işçiydim, sonra işveren oldum ama çalışmaktan vazgeçmedim. Emeğin ve alın terinin yerini hiç bir şey tutamaz… Bütün emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun…”

 

Birce Akalay

“Kapitalizmin bir türlü tüketemediği dünyada, kendine araç olarak kullandığı, hiçbir sermayenin geri dönüşünden değil sadece emeğinin karşılığından o da çoğunlukla adil olmayan şartlarda, kıt kanaat geçinen proleter kardeşlerim,arkadaşlarım, dostlarım. Bu gün siz olmasanız dünya değişir. Öncelikle kendi bayramlarında dahi bugün sette çalışan ekip arkadaşlarım, devamında bu sektörün acımasız koşullarından nasibini alan tüm set çalışanları ve meslektaşlarım olmak üzere, tüm işçi ve emekçilerin bayramı kutlu olsun!

Gerektiği takdirde,

“Zincirlerimizden başka kaybedecek neyimiz var.”

http://www.sohbetmekani.net

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
  • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
    Sitemap
    Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
  •  
    error: Emeğe Saygı!!! By: LsD