Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil Doğu Sohbet Odaları - Sohbet Mekanı - Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil

Doğu Sohbet Odaları

Doğu Sohbet Odaları

SuGaRBoY     25-11-19     Bedava Sohbet, Chat, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri     Doğu Sohbet Odaları     549 Defa Okundu

Doğu Sohbet Odaları

Türkiyenin Doğusunda, hem yeraltı hem de yerüstü zenginlikleri ile dolu olan bölgemiz hakkında, Doğu Sohbet Odaları içerisinde hasbihal ediyoruz.

Türkiyenin Doğusunu Doğu Karadeniz, Güney Doğu ve Doğu Anadolu olarak ele alalım. Doğu Karadeniz hakkında Karadeniz Sohbet Odaları içerisinde değinmiştik. Güney Doğu Anadolu bölgesine gelecek olursak; bu bölge ülkemizin en küçük fakat lezzetleri bakımından da en büyük bölgesidir:) Bu bölgede Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt ve Şanlıurfa yer alır. Güneydoğu Anadolu deyince akla ilk gelen leziz yiyecekler ve yumurta pişiren sıcağı… Siz siz olun yazın en sıcak aylarında buralara uğramayın:) Antep ve Siirt dediğimizde de fıstıklar gelir akla. Kuruyemişin en elit kısmını oluşturan fıstık Antep ve siirtin meşhur üyeleridir. Lezzeti ve fiyatları ile de mest eder insanı. Doğu Sohbet Odaları kullanıcılarımız fıstık üretimi zorluğunu da anlatıyorlar yeri gelince.

Antep deyince fıstık gelir dedik ve de leziz yiyecekleri. Antep e gidip nohut dürüm yemeden sakın ha sakın gelmeyin zira tadı ve dokusu bambaşka. Doğu Chat Siteleri içerisinde Antepli dostlarımızla konuşurken anlıyoruz ki harika damak tatları ve lezzetleri mevcut. Diyarbakır a geçecek olursak elbette leziz kocaman karpuzundan bahsetmek gerekir. Öyle bir karpuzun tadı başka hiçbir yerde yok 🙂 Ama dediğim gibi sakın ha yazın kavurucu sıcaklarında gitmeyin, sıcağa alışık insanlar da değilseniz anlarsınız ne demek istediğimi. Gezilip görülecek tarihi ve doğa güzellikleri de fazladır bu bölgede. Siirtte Veysel Karani türbesi ziyaretçilerin uğrak yeri. Giderseniz bize de dua etmeyi unutmayın. Doğu Sohbet Ortamı içerisine girdiğiniz de Siirtli vatandaşlarımıza da rastlar, bura hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mardin

Doğu Sohbet Odaları

Doğu Sohbet Siteleri

Bir çok inanışı bir arada barındıran, Dicle ile Fıratın arasına kurulu, merak konusu olan ilimiz Mardin… Çoğu kişi bu şehri apayrı merak eder. Bir çok filmin çekim yeridir Mardin. Doğu Sohbet Odaları içerisinde sohbet ederken, bir çok dizi setinin Mardinde olduğunu da görüyoruz. Medeniyet ve Kültürün mimarı olan bu şehir aynı zamanda hoşgmrü şehridir. Gelen misafirlere gösterilen hürmet bu ismi verdirmiş bu şehre. Doğu Sohbet mensuplarının çoğu da bu hoşgörüye sahip insanlar. Bu şehirde hem kilise hem camii hem de manastıra denk gelirsiniz. Her kültür ve inanışı barındıran muhteşem bir şehirdir. Urfa deyince de Balıklı gölden tutun ilk üniversite olan Harran üniversitesi, Hz Eyyübün  gençleştiği o zemzem kuyusu ve daha niceleri yer almaktadır. Dedikleri gibi Peygamberler şehridir Urfa. Ve tabii ki leziz yemekleri ile de mutlaka gidip görülmesi gereken bir mekandır.

Urfa Balıklı Göl

Urfa Balıklı Göl

Doğu Anadolu bölgemiz ise büyük baş hayvancılığı ile ün salmış bir bölgedir. Doğu Sohbet Odaları, Güney Doğuya yer verdiği gibi Doğu Anadoluya da yer verir. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan illerimiz; Van, Bitlis, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Bingöl, Elazığ, Hakkari, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Ardahan, Iğdır.  Her biri ayrı ayrı ele alınacak bir çok güzelliği ile bize kucak açan güzide şehirlerimizde. Dağlık mekanları ile dikkat çeken bu bölge,  Türkiyenin en büyük gölü olan Van Gölüne sahiptir. Malatyanın Kayısısından, Adilcevazın Cevizine, Van ın canavarından, Karsın azerilerine bir çok değer ve lezzetleri ile bu bölge de mutlaka gezilip görülmesi gereken yerdir.

wWw.SohbetMekani.Net ve wWw.Sohbet34.Net ailesi olarak, Türkiyenin her bir ilini bir araya getirmek, sanal sohbet ortamını bir arada tutmak için burdayız. Sizleri de bu muhabbet platformuna bekleriz.
Saygılarımla…

Marmara Sohbet Odaları

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
  • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
    Sitemap
    Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
  •  
    error: Emeğe Saygı!!! By: LsD