Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil Chat - Sohbet Mekanı - Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil

Chat

Chat

SuGaRBoY     20-12-19     Bedava Sohbet, Chat, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri     Chat     575 Defa Okundu

Chat

Türkçe karşılığı sohbet etmek olan chat, günümüzde daha çok sanal ortamlar için kullanılan bir kelime halini almıştır.

Teklifsizce konuşmak denmiş bir çeviride chat kelimesi için. Aslına bakarsanız gayet mantıklı bir çeviri olmuş.Günümüz sohbet sunucuları baz alındığında genel sohbet içerisinde herhangi birinden izin alınmadan, sohbet edelim mi diye teklif edilmeden chat yapılıyor. Yani bir izin ya da teklif yok. Genelde bahsi geçen konu ne ise ona dahil olup, düşünce aktarımı yapıyoruz. Mesele geyiklik bir mesele ise de latife maharetimizi sonuna kadar kullanıp dahil olabiliyoruz sohbet ortamları içerisine. Bir başka çeviri de hoşbeş etmek olarak ele alınmış. Hoşbeş kelimesinin de ne olduğunu siz değerli okurlarım için araştırdım. Açıklamalara göre bu hoşbeş kelimesi bir kişi ile buluştuğumuzda, buluşmanın ilk safalarında hal hatır sormak için yapılan konuşmalarmış. Hemen bir sanal ortam göz önüne getirelim. Sohbete başlar iken ilk buluşma olur bu ve ilk sohbetimizi etmeye başlarız. İlklerin buluşması da olunca hoşbeş etmiş oluyoruz genelde. Gayet yerinde ve cuk oturan açıklamalar olmuş. Çevirenlerin mantığına sağlık diyelim.

Chat Siteleri

Chat kavramını aslında çevirisi real hayat için uygun olsa da, sanal için kullanıyoruz yoğunlukla. Sanal ortamlara yapışmış bir kavram olmuş ki chat ortamları demeye başlamışız.

Chat Yap denince akla direk sanal mekanlar geliyor hali ile. Sohbet siteleri, namıdiğer hoşbeş siteleri, kimileri için hüzün dolu kimileri için mutluluk. Kimilerinin ilkidir kimilerinin ise unutulmazı. Yani sanal deyip geçiyoruz lakin kimi insan kalbini burda bırakıyor, kimi insan heveslerini. Kimisi bulduğu kalp ve hevesler ile burdan gidiyor. İrc dediğimiz alem çok başka. Tadını alan bırakmakta zorlanıyor. Bıraktım deyip yıllar sonra tekrar burda alıyor soluğu.

ChatYap Siteleri

Şu sanal alemde sohbet muhabbet etmenin tadını bir kez alanlar, bir daha unutamıyor. Lakin işler değişti. Çok çok sevdiğim aşkımın dediği gibi fikri neyse zikri de o olan insanlar artık geçmişte kaldı. Sahtekarlık ve sadakatsizlik boy gösterir oldu. Yapmaz denilen insanların neleri neleri duyulur oldu. Yani chatyap dediğimiz sanala uyarlanan mekan, gerçekten kavi insanlara pek rastlamaz oldu. Sözümüz bu tarz olmayan insanlardan uzaktır. Ama böyle insanlara da maalesef her ortamda rastlanır oldu. Yaşlı yaşlı ton ton nenelerimizin dediği gibi bu dünya nereye gidiyor böyle 🙂

Geveze sohbet etmek isteyeni mi ararsınız, durup sadece izlemek istiyorum diyeni mi. Bu İnternet camiası binbir çeşit insanla doludur. İyisine denk gelmek mesele tabii. Denk gelişler önemlidir. Hayatımızda iz bırakanlar da vardır, esamesi okunmayanlar da. Real hayatta bu kadar önem verdiğim yok ki benim dediğiniz insanları bile bir bakmışsınız şu nedir ne değildir bilemediğiniz sanal ortamlarda bulmuşsunuz.

Hayat gerçekten sürprizlerle doludur. Neyin nasıl ne zaman olacağı hep bir muamma. Geleceği bilmiyor olmak da büyük nimet vesselam. Şu gün şu olacak deyip bilmiyoruz böylece heyecanını yitirmiyor hiçbir şey. İşte chatyap siteleri demek heyecan demektir. Girdiğiniz zaman nasıl bir ortamla karşılaşacağınızı bilmezsiniz. Kimlerle tanışacağınızı bilmezsiniz. Sesi nasıldır tipi nasıldır karakteri nasıldır her şey meçhul… İşte asıl heyecan budur. Bilinmezlik… İnsan bilmediği şeylere merak duymaz mı zaten. Bu yüzdendir belkide sohbet siteleri içindeki insan sayısının fazlalığı. Acaba nasıl bir yer acaba nasıl biri acabalar ve kafada hayallerle bir nevi maceraya atılır insan. Macera severlerin yeridir aslında sohbet odaları.

Aşk ve Sohbet

Chat ve Aşk

Makaleyi yazarken bir ezgi eşlik ediyor bana; Adını anıyorum, geceler uyanıyor. Gönül bağında bir can sessizce ağlıyor. Sensiz geçen günlere yanıyor hep gözlerim. Arşa çıkmış feryadım güneşi ağlatıyor …                  Peki sizler bu muhabbet ortamları içerisindeki Aşk kıvılcımlarından haberdar mısınız? Kıvılcım olarak başlar, sonra yavaş yavaş ilerler. Önce kalbinizi ele geçirir, sonra damarların içerisinde kana karışarak tüm bedeninizi gezer. Kirli kanı bile ak pak edecek derecede baskındır bu kıvılcım. Kalp beden derken beyni de ele geçiriverir. O, bu, şu bahane görmez göz. Sadece o kıvılcımın ateşine kilitlenir.

Chat ortamı dediğiniz yer meğerse sizin canınızı taşıyormuş da siz bunun farkında değilmişcesine indirir kafanıza balyozu. Gözünüzü açtığınızda da onda bulursunuz kendinizi… Vay be yaşamış gibi anlattın diyenler var. Evet yaşadım yaşıyorum ve daima da yaşamak istiyorum. Çok kıskanıyorum, belki olmaması gereken şekilde, ondan duyduğumda kalbimi iki taşın arasında ezilecek gibi hissettiğim o cümleleri kıskanıyorum. Bir kurşun olup kalbimi delen o cümleler. Sevmek korkmaktır demişti bir şair. Ne saçma bir mantık dediğim günlerin acısı şimdi çıkıyor işte. Evet sevmek korkmaktır. Sevmek kaybetmekten korkmaktır. Kaybetmekten korkmak çok güzeldir. Hata yaptırmaz, hata oranını sıfırlar. O kadar sevin ki kaybetmekten korkun. Kaybetmekten korkacak kadar sevin…. Ve sen kaybetmekten ölesiye korktuğum adam; Ben seni çok seviyorum…

Chat ve aşk

İşte ben bu kadar derin sevdiğim adamı hiç olmaz dediğim sanal ortamda tanıdım. Hoşbeş mekanı chat mekanı… Bu neden sizin başınıza da gelmesin? O halde buyrun wWw.SohbetMekani.Net ve wWw.Sohbet34.Net adreslerine. En derinden hissedeceğiniz o aşka yelken açmaya.
Saygılarımla…

Sohbet Chat Sitesi

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
  • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
    Sitemap
    Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
  •  
    error: Emeğe Saygı!!! By: LsD