Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil Chat Sitelerinde Bağımlılık - Sohbet Mekanı - Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil

Chat Sitelerinde Bağımlılık

Chat Sitelerinde Bağımlılık

SuGaRBoY     06-10-20     Bedava Sohbet, Chat, Genel, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri     Chat Sitelerinde Bağımlılık     393 Defa Okundu

Chat Sitelerinde Bağımlılık

Bağımlılık, sadece sigaraya, alkole olmaktan çıkmış durumda. Chat sitelerinde bağımlılık, günümüzün hastalığı konumuna gelmiş durumda.

Bağımlılık, bir maddenin fiziksel, sosyal ya da ruhsal çöküntülere yol açmasına rağmen, alımının sürmesi , bırakmayı istememize rağmen bırakılamaması ve bu maddeyi alma isteğinin son bulamamasıdır. Eskilerden bu yana zararlı maddelere bağımlılık ile mücadele edilmektedir. Sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddelerin kucağına düşmüş her insan bağımlı olarak kabul edilir ve tedavi edilmesi önerilir. Teknolojinin ilerlemesi ile her evi süsleyen internet ağı başka başka bağımlılıkları da beraberinde getirdi. Başta sadece gençleri kapsayan bu bağımlılık, maalesef günümüzde genci yaşlısı çocugu farketmeden herkesi kendisine hapsetmiş durumda. Yine eski zamanlarda televizyona bağımlılıktan bahsedilirken, internet çağı ile bu durum yok olmaya yüz tutmanın yanında, tahtını internet ortamındaki bağımlılığa bırakmıştır.Mobil Sohbet siteleri içerisinde de, chat sitelerinde bağımlılık gibi kavramlardan söz edilmektedir.

Chat Sitelerinde Bağımlılık

Chat Sitelerinde Bağımlılık

Sohbette Bağımlılık

Mobil sohbet sitelerine bağımlılıktan önce değinmek istediğim mesele sanal oyunlara olan bağımlılık. Online bağımlılık olarak genelleyebileceğimiz bu durumun en dikkat çekeni online oyun bağımlılığı. Bu oyunlar içerisinde chat sohbet etme imkanı da mevcuttur. Bir yandan sesli sohbet, bir yandan yazılı sohbet ederken bir yandan da oyunlar oynanmaktadır. Bu öyle bir bağımlılık halini almıştır ki özellikle gençler bilgisayar önünde hayatlarını sürdürür hale gelmiştir. Sanal sosyallik içerisinde kala kala gerçek yaşamdaki sosyalliği unutur hale gelmişlerdir. Sohbet sitelerine bağımlılık için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Özellikle geçmişten itibaren bu ortamları tanıyan ve yıllarını sohbet sitelerinde geçiren insanlarım buralardan kopması pek mümkün olmuyor. Bir çok insan tanımanın yanı sıra, hayat tecrübelerinin bir çoğunu da chat siteleri içerisinde yaşamışlardır. Hal böyle olunca buraların sohbetinden ayrılmak onlar için kolay olmamaktadır. Her boş anlarında, müsait olduklarında, canları sıkıldığında akıllarına gelen ilk şey sohbet odaları olmaktadır.

Bizler, her şeyin ortası makbuldür düşüncesi üzerinden gidersek, her şeyi yerinde ve tadında yaşamanın güzelliğini savunmaktayız. Sohbet diyarlarının kaliteli insanları içine dahil olabileceğiniz wWw.SohbetMekani.NeT ve wWw.Sohbet34.NeT siteleri ile değerli vaktinizi en değerli şekilde geçirebilirsiniz.

Selam ve dua ile…

Chat Sitelerinde Bağımlılık

Chat Sitelerinde Bağımlılık

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
  • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
    Sitemap
    Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
  •  
    error: Emeğe Saygı!!! By: LsD