Sohbet Mekanı – Chat Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları Mobil Bayramda sohbet - Bayramda sohbet imkanı olan sohbetmekani.net

Bayramda sohbet

Bayramda sohbet

SuGaRBoY     01-06-19     Bedava Sohbet, Chat, Mobil Sohbet, Sohbet, Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri     Bayramda sohbet     703 Defa Okundu

Bayramda sohbet imkanı olan sohbetmekani.net sizlere farkını gözler önüne seriyor. Farkınız nedir diyorsanız. Sizlerde zaman kaybetmeden keşfetmeye ne dersiniz.
Peki bayramdasohbet nasıl edilir? Konuları nedir? Neler ele alınarak sohbet edilir?
Aslında herşey konu olabilir. Ayşe teyze bayram temizliğin bittimi? Baklava, börekler, sarmalar hazır mı?
Bizim zamanımızda sohbet siteleri bu kadar gündemde değildi. Bu kadar chat sitesi nerdee?
Olsada olmasada aslında farketmezdi. Eskiden gerçekten bayram vardı. Babaanne de toplanır yemekler yenirdi. Eller öpülür harçlık verilirdi.

Şimdi babaanne, anneanne rafa kalktı. Nerde tatil yapsak, hangi otele gitsek kavramı ortada. Dolayısıyla otel odasında boş vaktinde facebook dan instagramdan sıkılan kişiler bir takım arayış içine giriyor.
Bu arayış onu sohbet siteleri içine getiriyor. Anlayacağınız şimdilerde herşeyin özlendiği gibi bayramlarda özleniyor.

Bayramda Sohbet

Bayramda Sohbet

Bayramda sohbet

Bayramdasohbet sohbetmekani.net ile yapılır. Şimdi aradığınız belki bir aile ortamı. Belkide aile sohbet ile mutluluk tuşlar kadar yakında.
Yada herşeyi bir kenara at. Babaanne, Anneanne ziyatine git. Amca, hala, dayı, teyze…
Birçoğunuzun yokki dedini duyar gibi oldum. Eskilerde arefe günleri adetti mezarlık ziyaretine gidilir. Ölüleri toprakta sevindirilirdi. Şimdilerde ise mezarlık kapıları bile çoğu yerde kilitli.

Ben küçükken en çok kuzenlerimle bir araya geleceğim diye sevinirdim. Lakin babaannem her defasında hepiniz bir arada kalmayın derdi. Şimdilerde anlıyorum onu. Lakin biraz gecikmeli.

Amcam hep küser aylarcada uğramazdı.
Heleki babaannemin son bayramı ona güzeldi. Tüm çoçuk ve torunlarını aynı sofrada uzun zamandır görmemişti.
O bayramda sevincinden diyet filan bırakmadı. Bildim bileli diyet yapan babaannemin ilk defa ağzına tatlı aldığını gördüm. Meğer ecelini davet ediyormuş.
Aslında aile sohbet sevenleri, anlattıklarından anlayamadım sene 2003 bende çoçuğum. Nerden bilirim ölüm belirtilerini.
O son bayram oldu babaannemi gördüğüm. Özlüyor musun diye sorarsanız. Babaanneme küçükken kızıyordum. Bir arada tutamıyor diye. Oysaki şimdi anlıyorum babaannemle alakalı değilmiş. Özlüyorum hemde çok.

Babaannem çok ciddi kadındı. Onu kaybetmeden bir saat önce bana ben ölsem tek sen ağlamazsın dedi. Oysaki en çok ben ağladım. Onca hastalıga rağmen Ramazanda asla orucu bırakmazdı. Ama işin garibi nasıl yapıyorsa hastalanmazdıda. Özledim sohbetini babaanne özledim seni…
Zamanı geri almak mümkün olsa ve ben çoçukluğuma geri dönsem keşke…
Babaanneme o son gününde seni çok seviyorum babaanne desem. Bir kere sevdiğini söylemezsin derdi ya keşke son nefesini verirken deseydim diyorum bazen.

Şimdi size diyorum ya arefe mezarlık ziyareti diye aslında bende yapamıyorum. Ne kardeşime ne babaanneme. Onlar başka memlekette ben başka. Yani sizleride anlamıyorum diyemiyorum. Ne kadar uzadı cümlelerim. O halde söyle bağlayalım. Bu mübarek Ramazan bayramınızı sohbet mekanı olarak en içten dileklerimizle kutluyoruz.
Daha nice bayramlara gönlünüzce ermeniz dileğiyle…
Esen kalın…

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

    Heyyy bu bayram çok güzeldi ramazanın coşkusu bir başaka oluyor bayramda sohbet mükemmel geçti 🙂

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

                         
     
  • © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. DiXy
    Sitemap
    Referans Siteler: Canlı Sohbet - Sohbet Odaları
  •  
    error: Emeğe Saygı!!! By: LsD